Karrier- és Hallgatói Szolgáltatóközpont

Tanulás - Önfejlesztés

Hogyan urald az időt?

19Gyakran előfordul Veled, hogy ülsz a jegyzeteid fölött és közben elkalandoznak a gondolataid? Amikor egy olyan anyagon dolgozol, ami fontos számodra és amihez tudod, hogy elmélyült figyelem kell, néha bekúszik a vágy, hogy megnyisd az Instagrammot, a TikTok-ot vagy a Facebookot? Be-bekúsznak figyelemelterelő gondolatok, felugró ablakok tanulás közben, amik észrevétlenül is elviszik a figyelmed és elrabolják az időd?

Ha igen, olvasd el ezt a rövid kedvcsinálót, melyben arról lesz szó, hogy mi mindent tanultunk a legutóbbi hatékony időgazdálkodási tréningünkön!

Beszélgettünk róla, hogy vannak olyan napok, amikor csak úszunk az árral és kicsit sem érezzük hatékonynak a napjainkat. Megnyugtató volt megtapasztalni, hogy ezzel nem vagyunk egyedül, mert a többiek is hasonló dolgokról számoltak be. Bátorságra vall, ha valaki felismeri azt, hogy szeretné az életét jobbá tenni és megszületik benne az elhatározás, hogy nyisson a változás felé.

Szó volt arról, mire is vágyunk igazán: hatékonyságra. A hatékonyság érzése pedig egyet jelent azzal, amikor nyugodtak vagyunk, kiegyensúlyozottan és tudatosan éljük a mindennapjainkat. Az időgazdálkodás a hatékonyság mellett örömet is hoz a napjainkba. Megelégedettséget és nyugalmat pedig azért érezhetünk, mert tudjuk, hogy éppen azt csináljuk, amit csinálnunk kell. Jelentősen lerontja a hatékonyságunkat és lelkileg is nyomasztó lehet, ha egy feladat közben lelkiismeretfurdalást érzünk, mert egy másik feladatunkat közben elhanyagoljuk. Jelentősen csökkenthetjük az ezekből az érzésekből fakadó stresszt azzal, ha pontosan végig gondoljuk a napjainkat, megtervezzük a feladatainkat és priorizáljuk a teendőinket.

Legutóbbi tréningünkön természetesen a tudatos tervezés egyes lépéseit is átbeszéltük. Elsőként arról gondolkodtunk, hogy a kommunikációnknak milyen szerepe van abban, ahogyan az életünket éljük. A hatékony kommunikációt és pozitív gondolkodást természetesen meg kell tanulnunk önmagunkkal szemben is kialakítani. A hallgatók ízlelgették, kipróbálhatták ezeket a pozitív mondatokat és lehetőségük volt megismerni az ebben rejlő óriási motiváló erőt. Ha legközelebb jössz, Neked is szívesen megtanítjuk! 😊

A tervezés következő lépése a szerepeink azonosítása és a szerepekhez kötődő céljaink megfogalmazása. Ez azért is fontos, mert amikor elterelődik a figyelmünk, az első pillanatokban még visszafordulhatunk a feladatunkhoz, ha a korábban megfogalmazott célunkra gondolunk, esetleg vizuálisan is láthatjuk azt (Próbáld ki, hogy a célodat egy képkeretbe kiteszed az íróasztalod fölé). 

Izgalmas beszélgetéseket folytattunk arról, hogy ez a fajta tudatosság fejleszthető-e vagy vele született? A hallgatók maguk mondták ki, hogy ebben a fejlődésben nincs végállomás. A folyamat maga annyira élvezetessé válik egy kis gyakorlás által, hogy ezen az úton járni örömteli és felszabadító lesz idővel. A tréningen tanult technikákat nem csupán a tanulásban, hanem az életünk más területein is hasznosítani tudjuk majd.

Úgy érzed Te is szívesen beszélgetnél hasonló témákról egy kötetlen és jó hangulatú workshopon? Érdekelnek a technikák, melyek megkönnyítik a feladataid elvégzését és segítenek sikeressé, kiegyensúlyozottá válni?

Akkor jelentkezz most a soron következő Hatékony Időgazdálkodás tréningünkre itt:

https://karrierkozpont.uni-pannon.hu/programok/kozelgo-esemenyek/esem%C3%A9ny%20r%C3%A9szletei/165/-/hatekony-idogazdalkodas-trening