Karrier- és Hallgatói Szolgáltatóközpont

Lelki Egészség Világnap

Sikeresen lezajlott a Lelki Egészség Világnapi rendezvényünk, melyet a KHSZK a SAS Bizottsággal és több karral, szervezeti egységgel együttműködve szervezett.

A napot frissítő reggeli jógával kezdtük, melyet Németh-Fábián Réka, jóga oktató, a Pannon Egyetem Testnevelési és Sport Intézetének munkatársa tartott. Az egyetem hallgatói és munkatársai együtt mozoghattak, hogy fizikálisan és mentálisan is felkészüljenek a nap további részére.

Egy gyors átöltözést követően kezdetét vették az előadások, melyek fókuszában a digitális függőség állt.

Elsőként Rózsa Mónika, gyermek- és ifjúsági klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológus beszélt nekünk arról, hogy a fiatalok és gyermekek idegrendszerét nagy mennyiségű olyan inger éri, ami nem volt jellemző a korábbi generációkra. Tartalmas elméleti ismeretátadás mellett hasznos gyakorlatokat is kipróbáltunk, többek között megtudhattuk milyen is a „pillangó ölelés” és mikor nyújthat ez valódi segítséget számunkra.

Hegyi Ágnes, pszichológus, a Pannon Egyetem Humántudományi Karának oktatója „Józanság az online térben” címmel tartott előadást. Bemutatta számunkra kutatását és eddigi eredményeit, az online tér normáit beszéltük át, valamint arra kerestük a választ, hogy a YouTube hasznos-e a fiatalok számára.

A délelőttöt Dr. Kővári Edit a Pannon Egyetem Menedzsment Intézet docense zárta előadásával, melyben megtudhattuk, hogy mi is az a FoMo (Fear of Missing out), hogyan jelenik meg munkahelyi környezetben, mit tudunk tenni ellene és vajon merre tart a világ ezen a területen.

Délután workshopok keretein belül nyílt alkalmuk a hallgatóknak különböző kompetenciáik fejlesztésére, mint például kommunikációs készség, relaxációs készség és reziliencia.

Molnár Nikoletta, a KHSZK pszichológusa relaxációs és tudatos jelenlét workshopot tartott, mely alkalom alatt segített a résztvevőknek, hogy milyen technikát tudnak alkalmazni arra, hogy jobban meg tudják élni az adott pillanatot és képesek legyenek magukra figyelni.

Ezt követően Gyarmati Ildikó Tímea, a SAS Bizottság pszichológusa abban nyújtott segítséget, hogy a hallgatók hogyan kommunikáljanak hatékonyabban a mindennapjaikban. Az asszertív kommunikáció alapjait sajátították el, melyet gyakorlati feladatokkal is igyekeztek elmélyíteni.

A két foglalkozással egy időben zajlott a reziliencia workshop, melyet Dr. Vizin Anita coach és tréner, vezetőfejlesztő szakember tartott. A kurzuson megtanulhatták a résztvevők mit is jelent a lelki rugalmasság és milyen különböző technikákat lehet alkalmazni ennek kialakítására és fejlesztésére. Az alkalmon sor került egyéni, páros és csoportos feladatokra is melyek segítséget nyújtottak egy-egy probléma más nézőpontba helyezéséhez és esetleges megoldásához, elfogadásához.

Tartalmas és élményekben gazdag napot zártunk. Hálásak vagyunk minden előadónak és trénernek, akik segítettek a Lelki Egészség Világnapot megtölteni hasznos és érdekes tartalommal.

Köszönjük a részvételt mindenkinek! Jövőre folytatjuk!