2025. április 9-én különleges eseménynek adott otthont a Pannon Egyetem Karrier- és Hallgatói Szolgáltatóközpontja: megtartottuk első Alumni co-creation workshopunkat, melyen tizenegy, különböző karon és szakon végzett öregdiák vett részt. A legtöbben már több mint 15 vagy 20 éves munkaerőpiaci tapasztalattal a hátuk mögött érkeztek az eseményre.
A Pannon Egyetem, mint „Szolgáltató Egyetem” képviselte magát, azaz az ügyfelei érdekeit és véleményét helyezte a középpontba. Ennek értelmében a találkozó célja is kettős volt: egyrészt fontosnak tartottuk, hogy pontosan megismerjük az ügyfeleink (az öregdiákok) igényeit, másrészt, hogy a különféle szakterületeken sok éves tapasztalatot szerzett közösség bevonásával együtt gondolkodjunk a jövő szolgáltatásairól, a karrierfejlesztés lehetőségeiről, a szakmai együttműködések különböző formáiról és nem utolsó sorban arról, hogyan nyújthatna az Egyetem még több és jobb élményt jelenlegi és volt hallgatói számára.
A workshopon a „design thinking” (tervezői gondolkodás) kreatív eszköztárát felhasználva igyekeztünk a résztvevők számára olyan teret biztosítani, ami segíti az ötletek kibontakoztatását és útjelző is egyben a jövő szolgáltatásainak tudatos tervezéséhez.
Voltak személyes élettörténetek, élménybeszámolók, egyéni és csoportmunka, strukturált brainstorming és természetesen játék is.
A csoportmunkában egy konkrét szolgáltatási folyamat megtervezése volt a feladat, amihez különböző szakmai támpontokat és kreatív eszközöket is adtunk. A projektek teljes körű kidolgozása természetesen nem volt cél, de a csapatok lelkes hozzáállása olyan szintű volt, hogy több ötlet láthatóan egy későbbi fejlesztés alapjául is szolgálhat az alumni közösség számára.
A workshop végén közösen értékeltük az ötleteket és további kérdéseket fogalmaztunk meg. A hangulat végig inspiráló és vidám volt, a résztvevők nemcsak kreatív megoldásokkal álltak elő, de valóban szívüket-lelküket beletették az alkotó munkába.
Ez az alkalom jól mutatta, milyen érték rejlik az alumni közösségben – tudásban, tapasztalatban és elkötelezettségben egyaránt. Számunkra különösen fontos visszajelzéseket kaptunk arról, hogyan látják volt hallgatóink az intézményt, és milyen irányban érdemes tovább gondolkodnunk a szolgáltatásfejlesztés területén.
Ezúton is köszönjük minden tagunknak az aktív részvételt, a nyitottságot és a közös gondolkodást.
Bízunk benne, hogy hamarosan ismét lehetőségünk lesz hasonló eseményt szervezni – mert az ilyen találkozók nemcsak inspirálóak, hanem kézzelfogható eredményeket is hozhatnak az egyetemi közösség minden tagja számára.
Egyed Ildikó – PE Alumni vezető, a Karrier és Hallgatói Szolgáltatóközpont igazgatója, a workshop megálmodója és szervezője
Betlehem Dorka – PE Alumni koordinátor, a workshop szervezője és aktív résztvevője